Římskokatolická farnost Hodslavice

Čeština   English   Deutsch   Polisch    
Až pojedete na Velehrad.
Autor článku: Poutník
Vloženo dne 8.7.2012 v 14:53:37 hodin

Velehrad patří vedle Svatého Hostýna a Svaté Hory k nejvýznamnějším poutním místům naší České republiky. Na Velehradě byly položeny základy moravskému křesťanství a tak vřele doporučuji návštěvu místa, které každý zná, při našem prázdninovém putování.

Ve stínu baziliky se však skrývá méně známá, ale snad stejně významná církevní památka. Jde o pozůstatek po prvních Benediktýnech na Moravě. Kámen "Mýto" v blízkosti Velehradu u lesní silnice směrem na Bunč. Zajímavé podrobnosti o tomto místě si můžete přečíst tady: http://wogastisburc.com/dokumenty/myto.pdf

Já nemám co dál dodat o tomto velmi významném, ale téměř zapomenutém místě, vzdáleném jenom několik kilometrů od Velehradu. Snad jenom tolik, že kousek dál, až se nabažíte historie, můžete navštívit lesní penzion Bunč, kde se můžete občerstvit a případně i ubytovat. http://www.bunc.cz/

Pokud cestujete s dětmi, máte to domů do Hodslavic kolem stovky kilometrů, tak po cestě k domovu je zajímavý ranč Kostelany http://www.kostelany.cz/cs/ zejména pro chlapce, kteří mají v oblibě hrdiny Divokého Západu a prostředí s ním spojené.

A domů z ranče už to máte asi tak 85 kilometrů, směrem na Kroměříž a Bystřici pod Hostýnem. Po pravé ruce minete Svatý Hostýn, ale pouť tam už necháme na někdy jindy, protože je večer a my se plni dojmů těšíme už na návrat domů.

Citát na den

Biblický citát na dnešní den
Tyto věci jsi skryl před chytrými. (Mt 11,25)


nahodne fotoValid XHTML 1.0 Strict

Valid CSS!

© 2008 - 2010 Farnost Hodslavice | Created by webdesign4u.cz | O webu | Administrace | RS

Logo - ROP Moravskoislezsko