Římskokatolická farnost Hodslavice

Čeština   English   Deutsch   Polisch    
Fotogalerie
Několik fotografií z Božího Těla roku 2012. Dlužno pochválit zpěvačky a zpěváky za krásný zpěv, který se tento rok podařil. Škoda že neexistuje zvukový záznam. Kdo se nezúčastnil, ten má škodu.
4. května 2012 nás navštívil otec biskup František Václav Lobkowicz. Děkujeme za návštěvu a těšíme se, zase někdy.
Stala se tam tragédie. Došlo tam ke zločinu, kdy zhrzený ženich s najatým pomocníkem vystříleli celou svatbu. Stojí tam teď devět křížů. Pod prostředním nevěsta, pod levým křížem od nevěsty leží vrah, zhrzený nápadník, pod pravým křížem od nevěsty leží ženich. Pod dalšími kříži leží ostatní svatebčané a pomocník vraha, místní myslivec, který zastřelil v rozporu s dohodou též nevěstu a pak byl sám zastřelen zhrzeným nápadníkem, který potom spáchal sebevraždu zastřelením. Kříže jsou každých sto let opakovaně svěceny a koná se při této příležitosti mše svatá. Fotka patří k připravovanému článku, seriálu o poutních místech.
Pečlivě vyrobený betonářskou firmou Jan Adam sídlem v domku na fotografii. Vystavěn byl jako reklama firmy ale taky na připomínku neblahé události, která se stala v tomto místě. Někdo spadl z vozu, když jel kolem a zranil se. O jak těžké zranění šlo se mi nepodařilo zjistit ani kdo byl tím zraněným. Z dnešního hlediska kříž stojí na špatném místě u frekventované silnice a rozjímání u něj by mohlo být nebezpečné. Ale tenkrát, když byl v roce 1900 postaven, jezdily kolem něj výhradně koňské povozy, byl vítaným místem k modlitbě a odpočinku.
Tradice božítělových průvodů sahá do roku 1264, kdy papež Urban IV ustanovil slavení Oltářní Svátosti pro celou církev. Jednou za rok, tento svátek vychází farnosti na veřejná prostranství, doprovázet Ježíše k návštěvě farníků, kteří svého Pána pozvali do svých domovů.
Všichni, kdo náš průvod potkáváte, pojďte s námi. Dveře do našeho kostela jsou každému otevřené.
Nachází se u vjezdu od Hodslavic asfaltovanou polní cestou zvanou "Mešnice". Je malovaný na plechu, dříve upevněn na dřevěném sloupu se zábradlím. Nyní, po opravě na kovovém sloupku. Kdysi v těchto místech byla studna, kam se chodilo pro vodu. V péči rodiny Štecových čp. 75, později rodinou Horákovou čp. 76 a nyní manžely Tomanovými z téhož čísla popisného. Nápis na obrázku: SVATÝ JAKUBE, ORODUJ ZA NÁS
Součást reportáže o poutních místech naší farnosti. Dobrý tip na cyklovýlet anebo pěší výlet do Straníka Vám doporučuje
Poutník
Abychom se nesetkávali jen v kostele při mši svaté a pak rychle všichni domů, sešli jsme se u farního táboráku při svatodušním škračení vajíček, dnes už tradice naší hodslavské farnosti. Kdo nepřišel, ten má škodu a důvod celý rok litovat. Tak snad dá li Pán Bůh příštím rokem 2012 na stejném místě o svatodušních svátcích znovu.
Tato fotogalerie je obrázkovým doplněním článku o soše svatého Kryštofa na dálnici u Olomouce. Přeji všem ochranu svatého Kryštofa při Vašich cestách.
Poutník
Dávám do fotogalerie našeho webu obrázky všech drobných církevních staveb abychom si učinili soupis. Ano, chybí tady naše kostely Nejsvětější Srdce Ježíšovo a dřevěný kostel Svatého Ondřeje. Informace o nich máme na našem webu v rubrice kaple a kostely.
Mše svatá pod širým nebem na poutním místě u příležitosti svátku Navštívení Panny Marie. Sešlo se nás 94 poutníků z naší a okolních farností.
Na vzpomínku Kristova utrpení se už tradičně scházíme křížovou cestou z Hodslavic do Životic. Tento rok nás bylo 43. Krásné počasí a krásný duchovní zážitek. Zajímavé promluvy Otce Adama při každém zastavení.
Oprava kanalizace Hodslavice Je to nepříjemné, ale občas se to prostě stane. Porucha potrubí, prasklá kanalizace.
Moc děkuji za dary na opravu vnitřních omítek v prezbitáři. Číslo farního účtu Hodslavic: 187642328/0300, V. Symbol: 4545, Název účtu: RKF Hodslavice
Město Trento je situované uprostřed širokého trentinského údolí Adige. Madonna di Campiglio, Pinzolo a Val Rendena, které představují perlu přírodních morfologických seskupení jsou součástí Přírodního parku Adamello-Brenta, nejrozsáhlejší chráněné oblasti regionu. Mírné jižní klima a přírodní prostředí středozemního pásu, společně s impozantními horami, to jsou hlavní kvality, které charakterizují severní území jezera Garda. Bolzano je hlavní město autonomního okresu Alto Adige v severní Itálii . Terst je město a port v severovýchodní Itálii spraví na hranici se Slovinskem.
Návštěva Charity ve Studence 2010
Ježíš říká: "Já jsem chléb života; kdo přichází ke mně, nikdy nebude hladovět, a kdo věří ve mne, nebude nikdy žíznit. Kdo jí mé tělo a pije mou krev, má život věčný a já ho vzkřísím v poslední den." (Jan 6,35.54)
Dne 1.6.2009 v 18,00hod jsme se sešli společně při slavení mše sv. u Panny Marie Stranické, kdy při této mši sv. jsme se modlili za všechny živé a zemřelé účastníky májových pobožností. Na této bohoslužbě se nás zde sešlo 50 farníků. Děkujeme za propůjčení fotek.
Za použité fotky děkujeme Bartuškovým.
Postní pěší Křížová cesta z Hodslavic do Životic u NJ našich farníku a Velikonoční výstava na faře v Životicích u NJ
Dnes farní zájezd do Karviné - Doly, Karviné a Polského Těšína na představení Boží narození.
Bazilika sv. Pavla za hradbami (hrob sv. Pavla). Bazilika sant Agnese (sv. Anežka). Anežka měla v době své mučednické smrti v roce 304 pouze 13 let. Chram nechal postavit papež Honorius I nad hrobem sv Anežky. Kostel sv. Anežky před svěcením oveček na Pallia. Po přinesení těchto oveček při mši svaté putovaly ihned ke svatému otci do Vatikánu kde je požehnal.
Boží příroda a lidský um.
Fotky poskytl Michal Adamčík a Hanka Holubová.
Chrám Nejsvětějšího Srdce Páně v Hodslavicích

Citát na den

Biblický citát na dnešní den
Kristus je ve vás. (Kol 1,27)


nahodne fotoValid XHTML 1.0 Strict

Valid CSS!

© 2008 - 2010 Farnost Hodslavice | Created by webdesign4u.cz | O webu | Administrace | RS

Logo - ROP Moravskoislezsko